2023-07-27 blog

Valstybės premijos – rekordinį medalių skaičių specialiosiose olimpinėse žaidynėse iškovojusiai Lietuvos rinktinei

Nacionalinė sporto agentūra kasmėnesinėje sportininkų ir trenerių pagerbimo popietėje simbolinius valstybės premijų čekius įteikė specialiųjų vasaros olimpinių žaidynių nugalėtojams ir prizininkams. Iš Berlyne vykusių specialiųjų olimpinių žaidynių Lietuvos rinktinė parvežė net 37 medalius – 22 aukso, 11 sidabro ir 4 bronzos. Specialiosios olimpinės žaidynės vyko 16 kartą, o jose dalyvavo didžiausia per visą istoriją Lietuvos delegacija.

„Didžiausia iki šiol rinktinė – 38 sportininkai, 14 trenerių, delegacijos vadovas ir asistentas bei gydytoja. Labai šauniai dalyvavome šiose olimpinėse žaidynėse ir parsivežėme visą krūvą medalių. Džiaugiamės, kad šįkart išvežėme į varžybas ir 4 naujų sporto šakų atstovus, nes pajutome, kad sportininkai pasirengę, turime trenerius. Labai svarbu, kad turime kompetentingų trenerių – tai labai svarbus faktorius. Ne bet kas gali dirbti su šiais ypatingais sportininkais”, – sako Lietuvos specialiosios olimpiados komiteto prezidentas Zenonas Misiūnas.

Pasipuošusi net 4 Berlyne iškovotais medaliais jėgos trikovės atstovė Neda Pabilionytė tikina, kad svarbiausia – ne šūsnis medalių, o tai, kad ji atstovavo Lietuvai:

„Vien tai, kad atstovauji Lietuvai, parodai pasauliui, kad ir mūsų šalyje yra gerų sportininkų, kad nesame silpni, yra labai svarbu. Džiaugiuosi, kad turėjau tokią garbę atstovauti Lietuvai“.

Lietuvos sportininkai iš vasaros specialiųjų žaidynių parvežė 11 sporto šakų medalius. 2025 m. vyks ir žiemos specialiosios olimpinės žaidynės.