2023-08-31 blog

Valstybės premijos – pasaulio čempionatų ir universiadų prizininkams

Nacionalinė sporto agentūra rugpjūčio mėnesio sportininkų ir trenerių pagerbimo popietėje simbolinius valstybės premijų čekius įteikė pasaulio plaukimo, lengvosios atletikos, kurčiųjų badmintono čempionatuose ir vasaros studentų universiadoje 1-3 vietas iškovojusiems sportininkams ir jų treneriams.

Lietuvai neišdildomus įspūdžius padovanojo pasaulio plaukimo čempionate du aukso medalius olimpinėje 100 m ir neolimpinėje 50 m krūtine distancijose iškovojusi Rūta Meilutytė. 50 m krūtine varžybose mūsų šalies plaukikė dvi dienas iš eilės gerino ir pasaulio rekordą. R. Meilutytė apdovanojimuose atsiėmė ir jos treneriui – Tadui Duškinui – skirtą valstybės premijos čekį.

Pasaulio kurčiųjų badmintono čempionate Vaiva Žymantė ir Kazimieras Dauskurtas mišrių dvejetų varžybose nukeliavo iki pat finalo ir jame nusileido Pietų Korėjos duetui. K. Dauskurtui  –  tai buvo jau antras medalis – tą pačią dieną jis su Ignu Rezniku vyrų dvejetų finale taip pat pasipuošė sidabro medaliais. Valstybės premijų čekiai įteikti ir Lietuvos duetų treneriams – Donatui Narvilui, Aistei Daugėlaitei ir žaidžiančiam treneriui K. Dauskurtui.

Pasaulio lengvosios atletikos čempionate bronzos medalį iškovojusiam disko metikui Mykolui Aleknai ir jo treneriui Mantui Jusiui apdovanojimus perduos šalies lengvosios atletikos federacijos generalinė sekretorė Nijolė Medvedeva.

Kaip niekada sėkminga Lietuvai Kinijoje vykusi pasaulio vasaros studentų universiada. Net trimis aukso medaliais universiadoje pasipuošė plaukikė Kotryna Teterevkova. Michailo Romanovskio auklėtinė dviejose distancijose – 100 m ir 200 krūtine – iškovojo ir olimpinius kelialapius:

„Šiaip į šitas varžybas net neplanavau važiuoti, kaip ir paskutinę sekundę suplanavau ir sutikau vykti. Kadangi buvau po pasaulio čempionato, jautėsi ir nuovargis, todėl šitos varžybos buvo kaip „for fun“ – išbandyti jėgas po pasaulio čempionato ir galbūt užkabinti olimpinį normatyvą. Taip netyčia pasisekė visos 3 rungtys, tai tikrai džiaugiuosi ir faina, kad tikslas buvo įvykdytas ir dabar galiu ramiai ruoštis olimpinėms žaidynėms.“

Pirmą kartą šalies istorijoje galutinėje universiados medalių įskaitoje Lietuvos sportininkai pateko į tarp 10 stipriausių rinktinių – lietuviai iškovojo 6 aukso, 4 sidabro ir 2 bronzos medalius.