2024-01-25 blog

Valstybės biudžeto lėšos pasiekė pirmąsias sporto šakų federacijas

Prieš savaitę Nacionalinei sporto agentūrai paskirsčius 20 mln. valstybės biudžeto lėšų 66 šalies sporto federacijoms ir organizacijoms, sutartis pasirašyti suskubusias sporto šakų federacijas lėšos pasiekė anksčiau nei praėjusiais metais.

Iki Paryžiaus olimpinių ir paralimpinių žaidynių lieka vos pusė metų, o daugelio sporto šakų olimpinės atrankos pačiame įkarštyje. Olimpinių metų svarbą suvokdama Nacionalinė sporto agentūra aktyviai kviečia ir konsultuoja valstybės finansavimą gavusias sporto šakų federacijas ir organizacijas kuo greičiau pateikti aukšto meistriškumo sporto programų finansavimo sutartis ir sąmatos projektus bei pasirašyti sutartis. Pirmosios tai padarė Lietuvos gimnastikos ir bokso federacijos.

„Vyrų sportinėje gimnastikoje atranka į Paryžiaus olimpines žaidynes šiemet vyksta ketveriose pasaulio taurės varžybose ir Europos čempionate. Net dvejos pasaulio taurės varžybos bus vasario mėnesį. Suprantama, kad apmokėjimai už apgyvendinimą, skrydžius ir panašiai vyksta gerokai anksčiau. Be to, Robertas Tvorogalas šioms varžyboms rengiasi mokomosiose treniruočių stovyklose Lietuvoje ir užsienyje. Dėl šių priežasčių mūsų sporto šakos federacija labai svarbu gauti finansavimą kuo anksčiau“, – sako Lietuvos gimnastikos federacijos generalinis sekretorius Algimantas Prunskus.

Šiuo metu sutartis Nacionalinė sporto agentūra yra pasirašiusi su ketvirtadaliu sporto organizacijų, kurioms yra paskirtas valstybės finansavimas. Po abipusio sutarties pasirašymo lėšos pervedamos per 3–4 darbo dienas.

„Džiaugiamės, kad valstybė skiria didelį dėmesį aukšto meistriškumo sportui – daugiau nei 29 milijonai eurų iš valstybės biudžeto skiriama būtent šiai sričiai. Iš jų 20 milijonų eurų atitenka aukšto meistriškumo sporto programų finansavimui. Lyginant su kitomis valstybėmis regione, Lietuva skiria daugiausiai lėšų. Taip pat labai svarbu, kad ištesėjome pažadą, jog aukšto meistriškumo sporto programoms įgyvendinti skirtos lėšos sporto organizacijas pasieks dar sausio mėnesį. Bendradarbiaujant Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai, Nacionalinei sporto agentūrai ir sporto šakų federacijoms, pinigai pervesti operatyviai. Šiemet tai gyvybiškai svarbu, nes kova dėl kelialapių į Paryžiaus žaidynes intensyvi jau nuo pat metų pradžios. Dveji metai iš eilės sporto šakų federacijoms nereikia laukti antrojo metų ketvirčio, kad jas pasiektų valstybės finansavimas. Be to, federacijos gauna pinigus ne dalimis, o viską iškart. O geriausius rezultatus tarptautinėse aukšto meistriškumo sporto varžybose, taip pat vadybos ir unikalių sportininkų srityse pasiekusios sporto šakų federacijos gali džiaugtis ir padidėjusiu finansavimu“, – sako Nacionalinės sporto agentūros direktorius Mindaugas Špokas.

Pagal Aukšto meistriškumo sporto programų finansavimo aprašą sutartis turi būti sudaryta ne vėliau kaip per 15 darbo dienų nuo sprendimo skirti finansavimą priėmimo. Nacionalinė sporto agentūra kviečia suskubti sporto federacijas tai padaryti, nes, jeigu per šį terminą sutartis nesudaroma ne dėl Nacionalinės sporto agentūros kaltės, sprendimas skirti finansavimą netenka galios.