2023-02-03 blog

Valstybės biudžeto lėšos jau pasiekė pirmąsias sporto federacijas

Nacionalinei sporto agentūrai paskirsčius 20 mln. valstybės biudžeto lėšų 61 šalies sporto federacijai ir 5 negalią turinčių asmenų sporto organizacijoms, sutartis pasirašyti suskubusias sporto federacijas lėšos jau pasiekė.

„Džiaugiamės būdami vieni iš pirmųjų pasirašiusių sutartį su Nacionaline sporto agentūra ir operatyviai gavę finansavimą. Anksčiau gautos lėšos suteikia galimybę 3 ledo ritulio rinktinėms tinkamai pasiruošti ir varžytis vasario 8-11 dienomis vyksiančiuose tarptautiniuose turnyruose“, – sako asociacijos „Hockey Lietuva“ generalinis sekretorius Vaidas Budrauskas.

Pirmosios sutartis su Nacionaline sporto agentūra pasirašiusios sporto federacijos lėšas gavo savaitės viduryje.

„Labai džiaugiamės, kad bendromis Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos ir Nacionalinės sporto agentūros jėgomis lėšos skirtos sporto federacijų finansavimui užtikrinti NSA biudžete jau buvo ir laukėme, kol sporto federacijos pateiks reikalingą informaciją ir pasirašys sutartis. Džiaugiamės, kad lėšos pasiekė sporto federacijas daug anksčiau nei praėjusiais metais. Pats esu dirbęs ne vienoje sporto organizacijoje ir žinau, kad valstybės biudžeto lėšos būdavo pervedamos tik kovo ar balandžio mėnesiais. Mums kartu pavyko tai padaryti ir tai yra labai svarbu visiems. Kartelę bandysime išlaikyti ir kitais metais. Džiaugiamės, kad pavyko su šia užduotimi susitvarkyti. Dar svarbu pabrėžti, kad sporto federacijas pasiekė visos 2023 m. skirtos lėšos. Manau, darbas sporto federacijoms tampa paprasčiau planuojamas“, –  tikina Nacionalinės sporto agentūros direktorius Mindaugas Špokas.

Šiuo metu sutartis Nacionalinė sporto agentūra yra pasirašiusi su daugiau nei 50 proc. sporto organizacijų, kurioms yra paskirtas valstybės finansavimas. Po abipusio sutarties pasirašymo lėšos pervedamos per 3-4 darbo dienas. Duomenų teikimo ir pasirašymo procesai šiemet pirmą kartą vyko naujoje platformoje https://am.ltusportas.lt/.

„Nacionalinės sporto agentūros tikslas yra aiškumas ir skaidrumas. Naująją sistemą vertiname labai pozityviai. Inovacijos yra iššūkis visiems, bet judėjimas į priekį ir aiškumas yra mūsų prioritetai. Džiaugiamės Nacionalinės sporto agentūros ir sporto federacijų bendradarbiavimu. Kiekviena sporto federacija turi savo kuratorių, kuris atsako į kilusius klausimus. Platforma tampa aiški ir sistemiška ir, manau, kitais metais bus daug paprasčiau dirbti. Naujovė visada suteikia tam tikrų gebėjimų ir visos sporto organizacijos su tuo puikiai susitvarkė. Sistemoje matosi visi duomenys – kiek federacija „uždirbo“ taškų, sugeneravo lėšų. Nuoširdžiai dėkojame sistemą kūrusiam mūsų vyriausiajam IT specialistui Gediminui Mumėnui‘, – sako M. Špokas.

Nacionalinė sporto agentūra kviečia suskubti sporto federacijas pasirašyti sutartis, nes pagal Aukšto meistriškumo sporto programų finansavimo aprašo 46 punktą sutartis turi būti sudaryta ne vėliau kaip per 20 kalendorinių dienų nuo sprendimo skirti finansavimą priėmimo. Jeigu per šį terminą sutartis nesudaroma ne dėl NSA kaltės, sprendimas skirti finansavimą netenka galios.