2022-10-05 blog

Nacionalinės sporto agentūros direktorius M. Špokas: „Norime įsiklausyti į sporto organizacijų lūkesčius“

Tarp svarbiausių pirmųjų Nacionalinės sporto agentūros (NSA) darbų – susitikimai su šalies strateginių sporto šakų federacijomis. Prieš pristatant agentūros strategiją siekiama išanalizuoti sporto federacijų pasiekimus, įsigilinti į didžiausias problemas ir išgirsti pasiūlymus dėl jaunųjų talentų ugdymo.

Organizacijos strategija gimsta, kai tu žinai problemą. Susitikę su šalies sporto organizacijomis, įsigilinsime, kaip jos gyvena, kaip supranta pasikeitusią valstybės sporto finansavimo tvarką. Beveik visos sporto federacijos turi didėjantį biudžetą , tai yra pliusas. Valstybė įvardino, kad jai reikalingi medaliai, tai čia yra labai didelis ženklas ir žinutė mums, kur turime koncentruotis. Turime 2 kelius – trumpalaikį ir ilgalaikį. Trumpalaikis planas yra, ką darysime iki Paryžiaus olimpinių žaidynių, ilgalaikis – po Paryžiaus“, – po susitikimų teigė NSA direktorius Mindaugas Špokas.   

Lietuvos bokso federacijos prezidentas Darius Šaluga tikisi, kad NSA taps prieglobsčiu sporto federacijoms ir pagrindiniu partneriu.

„Pirmas susitikimas labai atviras, šiltas, pasikalbėjome apie problemas ir labai tikiuosi, kad ir toliau tęsime bendradarbiavimą. Išgirdome iš agentūros vadovo apie perspektyvas. Mus maloniai nustebino, kad problemos yra žinomos, jos keliamos ir aiškinamos, ieškoma bendrų tikslų ir kelių, kaip nueiti iki tam tikrų rezultatų. Tikiuosi, kad tai nebus tik pokalbiai, bet ir realūs darbai. Tik dirbant kartu su agentūra sporto federacijos gali pasiekti rezultatų.“

Prieš metus Lietuvos irklavimo federacijos generaliniu sekretoriumi tapęs olimpinis prizininkas Saulius Ritteris džiaugėsi, kad sporto federacijos nuo šiol gali tiesiogiai kreiptis pagalbos.

„Tai buvo tikrai labai svarbus susitikimas – susipažinome ir buvome išklausyti. Smagu, kad tokius susitikimus planuojama rengti reguliariai. Ateityje tų klausimų tikrai turėsime, tad galėsime kreiptis į agentūrą, kad nurodytų tam tikrą kryptį ir strategiją.“

Kolegoms pritarė ir naujasis Lietuvos plaukimo federacijos prezidentas Saulius Binevičius.

„Mus išgirsta, kaip gyvename. Gyvename šia diena, bet labai svarbu žiūrėti, kaip gyvensime rytoj. Turime problemų ir valstybės lygiu, ir savivaldos lygiu. Per tokius susitikimus galime pasidalyti skauduliais ir ieškoti tų būdų, kaip kartu su sportininkais ir treneriais džiaugtis tomis pergalėmis“

Sporto federacijos buvo kviečiamos pristatyti ir 3 didžiausias problemas. Didžioji dalis strateginių sporto federacijų susiduria su panašiais sunkumais.

„Pirma problema, valstybės lėšų administravimas. Tikrai labai didelė sporto federacijų baimė dėl viešųjų pirkimų ir turime padėti pakelti kompetenciją šioje srityje, edukuodami ir duodami laiko kreditą. Antra, rėmėjų lėšų pritraukimas. Kompetencijų centras turės padėti sporto federacijoms marketingo srityje. Trečia, matome, kad šiuo metu sportininkams, kurie gauna valstybinę stipendiją, yra suteiktos geros sąlygos, tačiau su sportininkais nėra sudarytos sutartys“, – apibendrino M. Špokas.

Kitą savaitę NSA susitiks su skėtinėmis sporto organizacijomis.