2024-10-18 blog

Mediacija sporte – ginčų sprendimo būdas, padedantis rasti kelią iš aklavietės

Nacionalinė sporto agentūra tęsia seminarus aktualiomis temomis. Simboliškai sutapo, kad šią savaitę minint Tarptautinę mediacijos dieną, sporto organizacijos dalyvavo seminare „Mediacija sporte kaip alternatyvus ginčų sprendimo būdas“. Pasak lektoriaus doc. dr. Audriaus Šimkaus, mediacija sporte yra palankus ginčų sprendimo būdas ir padeda šalims rasti bendrą kalbą, kai patenkama į aklavietę.

Seminare „Mediacija sporte kaip alternatyvus ginčų sprendimo būdas“ dalyvavo šalies sporto šakų federacijų ir organizacijų, savivaldybių sporto centrų, sporto mokyklų atstovai. Lektorius, advokato padėjėjas ir mediatorius doc. dr. A. Šimkus dalyviams pristatė mediacijos sampratą, požymius, rūšis ir esminius principus, taip pat mediacijos vietą teisinėje sistemoje, mediacijos procesą ir mediacijos taikymą sporte.

Pagal Lietuvos Respublikos mediacijos įstatymą, mediacija – civilinių ar administracinių ginčų sprendimo procedūra, kurios metu vienas ar keli mediatoriai padeda ginčo šalims taikiai spręsti ginčą. Šis konfliktų sprendimo būdas taikomas ir sporto srityje. Priešingai nei teismo ir arbitražo procesuose, mediacija daugiausia dėmesio skiria ginčo išsprendimui visoms dalyvaujančioms šalims tinkamu būdu. Mediatorius, siekdamas patenkinti šalių poreikius, sutelkia dėmesį į sprendimą, kuris šalims bus naudingas ateityje.

Daugelis sporto ginčų yra susiję su klubais ir sportininkais, kurie turi ilgalaikius ryšius ir reguliariai susitinka ir po to, kai konfliktas būna išspręstas. Pasak A. Šimkaus, sporte dažnai iškylantys ginčai, įskaitant darbo, drausminius ar kito pobūdžio konfliktus, gali būti išspręsti mediacijos būdu ir tai reikalauja kur kas mažiau finansinių ir laiko sąnaudų nei teismas ar arbitražas.

Kviečiame stebėti nuotolinio seminaro vaizdo įrašą ir dalijamės seminaro medžiaga.