2023-10-26 blog

Valstybės premijos čekį atsiėmęs Edgardas Sečinskis: „Džiugu, kad pavyko įrašyti savo pavardę prie kiokušin karatė legendų“

Kasmėnesinėje sportininkų ir trenerių pagerbimo popietėje Nacionalinėje sporto agentūroje simboliniai valstybės premijų čekiai įteikti kiokušin karatė, orientavimosi sporto, žūklės ir rankų lenkimo atstovams.

Kas 4 metus vykstančiame pasaulio kiokušin karatė čempionate bronzos medalį iškovojo Edgardas Sečinskis. Pauliaus Klapatausko auklėtinis tapo vos 5 Lietuvos atstovu, vadinamojoje kiokušin karatė olimpiadoje, laimėjusiu apdovanojimą.

„Prireikė labai daug laiko, nes pradžioje, kai pusfinalyje pralaimėjau čempionu tapusiam japonui, truputį nuliūdau, toks pyktis atsirado. Pavyko revanšuotis mažajame finale. Pirmos 3–4 dienos po varžybų buvo pakankamai sunkios, nes, atrodė, buvau prie pat to finišo, bet kažkas pakišo koją ir nepavyko, bet paskui, kai sulaukiau daug sveikinimų iš draugų, iš klubo „Saulės ženklas“, pasidarė džiugu, kad esu prie tokių legendų kaip Margarita Čiuplytė, Donatas Imbras, Inga Mikštaitė, Lukas Kubilius. Džiugu, kad pavyko ir įrašyti savo pavardę, – sako E. Sečinskis.

Iš pasaulio kurčiųjų orientavimosi sporto čempionato Lietuvos sportininkai parvežė šūksnį medalių. Gedvilė Diržiūtė asmeninėse sprinto varžybose iškovojo bronzos medalį, o sprinto mišrių estafečių rungtyje kartu su Roku Koveckiu pasipuošė sidabro apdovanojimais. Rokas Koveckis dar 2 medalius iškovojo asmeninėse varžybose: ilgojoje trasoje – sidabro, vidutinėje trasoje – bronzos. Lietuvos moterų ir vyrų rinktinės pridėjo dar 2 medalius. Pasaulio vicečempionais estafečių varžybose tapo Mantas Volungevičius, Mikalojus Makutėnas ir Rokas Koveckis. Lietuvos moterų rinktinė Adrija Atgalainė, Judita Volungevičienė ir Gedvilė Diržiūtė pasipuošė bronzos medaliais. Valstybės premijų čekiai įteikti ir sportininkų treneriams – Laimiui Drazdauskui, Ričardui Tėveliui ir Tomui Kuzminskiui.

Net 2 aukso medalius pasaulio rankų lenkimo čempionate iškovojo Mindaugas Tarasaitis. Svorio kategorijoje iki 70 kilogramų Aurimo Balsevičiaus auklėtinis savo pranašumą prieš visus varžovus įrodė tiek dešine, tiek kaire rankomis.

Pasaulio karpių žūklės čempionate Arūnas Paluckas ir Lauras Karbauskas laimėjo bronzos medalius.