2024-06-17 Lietuvos imtynių federacijos nuotr. blog

Ukrainos sportininkams Lietuvoje padedančioms sporto organizacijoms skirta valstybės parama

Nacionalinė sporto agentūra skyrė 100 tūkst. eurų Lietuvos sporto šakų federacijoms ir organizacijoms, padedančioms Ukrainos sportininkams. Trečius metus iš eilės valstybės biudžeto lėšomis kompensuojamos Ukrainos komandų išlaidos, patirtos Lietuvoje, rengiantis ir dalyvaujant aukšto meistriškumo treniruočių stovyklose ir varžybose. Pasak sporto šakų federacijų atstovų, ši priemonė ne tik padeda karo kamuojamos šalies sportininkams, bet ir skatina Lietuvos atletų tobulėjimą.

Šiemet valstybės biudžeto lėšos skirtos 7 organizacijoms: Lietuvos teniso sąjungai – 25 tūkst. Eur, Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės federacijai – daugiau nei 18 tūkst. Eur, asociacijai „Hockey Lietuva“ – 15 tūkst. Eur, Lietuvos imtynių ir futbolo federacijoms – po daugiau nei 12 tūkst. Eur, Lietuvos rankinio federacijai – beveik 11 tūkst. Eur, Lietuvos lengvosios atletikos federacijai – daugiau nei 6 tūkst. Eur. Artimiausiu metu su šiomis sporto šakų federacijomis ir organizacijomis bus pasirašytos sutartys ir pervestos lėšos.

„Džiaugiamės Lietuvos sporto šakų federacijų aktyvumu, padedant Ukrainos sportininkams pasiruošti svarbiausiems sezono startams ir suteikiant sąlygas Ukrainos komandoms organizuoti varžybas šeimininkų teisėmis Lietuvoje. Ukrainos sportininkai yra aukščiausio meistriškumo daugelyje sporto šakų, todėl varžymasis ir treniruotės su jais yra puiki galimybė tobulėti ir Lietuvos geriausiems sportininkams, o vykdomos varžybos sudaro sąlygas tiek lietuviams, tiek Lietuvoje gyvenantiems ukrainiečiams palaikyti Ukrainą ir sporto srityje. Tai yra puikus pagalbos ir bendrystės per sportą pavyzdys“, – sako Aukšto meistriškumo sporto skyriaus vedėjas Marius Žiūkas.

Prasidėjus karui Ukrainoje, sportininkai iš šios šalies papildė ir Lietuvos imtynininkų šeimą. 16 imtynininkų iš Ukrainos grupę Šiauliuose globoja 1965 m. pasaulio graikų–romėnų imtynių čempionas Rimantas Bagdonas. Skirtingų amžiaus grupių imtynininkai treniruojasi ir kituose šalies miestuose. Mažiausiems imtynininkams – vos 7–8 metai.

„Kaip tik šiuo metu esu treniruotėje, kurioje pusė vaikų yra iš Ukrainos. Lietuviai vasaroms išvažiuoja pas senelius, o ukrainiečiai neturi, kur išvykti. Jie atvyko į mūsų šalį ne iš gero gyvenimo, tačiau kabinasi, nori išgyventi – treniruotėse matyti tų kovingumas, darbštumas, jie jau kalba lietuviškai, mūsų kalba net eiles deklamuoja. Kartu su tokiais varžybų ir treniruočių partneriais, auga ir Lietuvos sportininkų lygis“, – sako Lietuvos imtynių federacijos viceprezidentas ir treneris Vladimiras Audickas.

Valstybės parama sporto šakų federacijoms ir organizacijoms skirta konkurso būdu. Finansuojamos išlaidos, kurias šalies sporto organizacijos patyrė, padėdamos Ukrainos sportininkams, treneriams, aptarnaujantiems specialistams ir medicinos personalui dalyvauti treniruočių stovyklose ir varžybose Lietuvoje.

Kviečiame susipažinti su įsakymu „Dėl valstybės biudžeto lėšų skyrimo 2024 metų Ukrainos aukšto meistriškumo sporto komandoms finansuoti“.