2022-12-08 Sauliaus Čirbos / LTOK nuotr. blog

Su sporto federacijomis dar kartą susitikęs M. Špokas: „Esame nauja organizacija, kuri klauso ir kalbasi, kitas tikslas – reali pagalba“

Lietuvos tautinio olimpinio komiteto seminare Nacionalinės sporto agentūros direktorius Mindaugas Špokas pristatė NSA veiklą, planus, tikslus ir viziją. NSA vadovas įsiklausė ir į sporto federacijų nuogąstavimus dėl naujojo Aukšto meistriškumo sporto programų finansavimo sąlygų aprašo.

Lietuvos tautinis olimpinis komitetas į dviejų dienų seminarą Druskininkuose pakvietė šalies sporto šakų federacijų vadovus ir vyriausiuosius trenerius. Vienas iš pirmųjų pranešėjų – M. Špokas – pristatė temą „Nacionalinės sporto agentūros vaidmuo, tobulinant aukšto meistriškumo sporto sistemą“. Tačiau daugiausiai klausimų NSA vadovas sulaukė dėl naujojo Aukšto meistriškumo sporto programų finansavimo sąlygų aprašo.

„Su pagrindinėmis sporto federacijomis ir skėtinėmis sporto organizacijomis buvome susitikę spalį. Šiandien daugiau dėmesio skirta Aukšto meistriškumo sporto programų finansavimo sąlygų aprašui. Girdime ir matome, su kokiomis problemomis susiduria sporto federacijos. Kartu su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija bandome spręsti susidariusią situaciją. Norėtume, kad agentūros indėlis, kuriant aprašus, būtų didesnis. Apie tai vakar kalbėjome ir su ministre. Norime, kad aprašai būtų aiškiai suprantami, būtų nedviprasmiški ir kad iki Paryžiaus olimpinių žaidynių išvengtume drastiškų pokyčių. Tikrai labiau įtrauksime skėtines sporto organizacijas ir sporto federacijas, rengiant kitus Aukšto meistriškumo sporto programų finansavimo sąlygų aprašus, nes girdime, kad pasigirsta klausimų, kas vienai ar kitai federacijai atstovavo, rengiant naująjį aprašą. Sieksime glaudaus dialogo, kad sporto federacijos, žinotų, kur ateiti, kad kartu galėtume rasti sprendimus. Esame nauja organizacija, kuri klauso ir kalbasi, kitas tikslas – reali pagalba,“ – tikino M. Špokas.

Lietuvos tautinio olimpinio komiteto seminare „Sportininkų, rengiamų olimpinėms , rengimo pokyčiai ir jų reikšmė“ buvo pristatyti ir artėjantys olimpiniai renginiai, tarp jų Paryžiaus olimpinės žaidynės. Apie pasirengimą joms kalbėjo ir sporto federacijos.