2023-11-16 Alfredo Pliadžio nuotr. blog

Sporto organizacijoms – lėšos sportiniam inventoriui

Nacionalinė sporto agentūra paskirstė 300 tūkst. eurų specialiajam sportiniam inventoriui įsigyti. Valstybės biudžeto lėšas skirtos 5 Lietuvos sporto organizacijoms.

Lietuvos irklavimo federacijai skirta beveik 102 tūkst. Eur, Lietuvos dviračių sporto federacijai –beveik 94 tūkst. Eur, Lietuvos buriuotojų sąjungai – daugiau nei 60 tūkst. Eur, Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo federacijai – daugiau nei 29 tūkst. Eur, Lietuvos neįgaliųjų sporto federacijai – daugiau nei 14 tūkst. Eur. Šios lėšos skirtos įsigyti specialiajam sportiniam inventoriui – valtims, baidarėms, kanojoms, dviračiams, olimpinių klasių burlentėms ir jachtoms, pneumatiniam ginklui, sportiniam vežimėliui.

„Susitikimuose su sporto šakų federacijomis viena iš pagrindinių nurodytų problemų – naujo sportinio inventoriaus trūkumas. Artėjant Paryžiaus olimpinėms ir paralimpinėms, žaidynėms labai svarbu už tikrinti, kad Lietuvos sportininkai būtų konkurencingi ir varžytųsi su nauju inventoriumi. Įsiklausėme į sporto šakų federacijų prašymą ir, išsprendę teisines kliūtis bei perskirstę finansavimo prioritetus, patvirtinome šią papildomą pagalbos priemonę“, – sako Nacionalinės sporto agentūros direktorius Mindaugas Špokas.

Lėšos sportiniam inventoriui skirtos konkurso būdu. Sporto šakų federacijos ir organizacijos galėjo teikti paraiškas sportiniam inventoriui, kuris naudojamas sportininkui ir (ar) komandai, dalyvaujant aukšto meistriškumo sporto varžybose ir treniruotėse bei yra skirtas ir pritaikytas konkrečiam sportininkui ir (ar) komandai.

„Naujesnis, geresnis inventorius mums suteikia galimybę tinkamai konkuruoti su kitų šalių sportininkais tarptautinėse varžybose. Jeigu galvojame apie geriausius rezultatus Paryžiaus olimpinėse žaidynėse, privalome suteikti mūsų atletams geriausias sąlygas ir naujausią inventorių. Rinkoje turime lyderiaujančius gamintojus, kuriuos renkasi kitų valstybių sportininkai. Mūsų atletai taip pat yra išbandę įvairias valtis, esame sulaukę komentarų apie greičio ir kitas savybes. Valtys skiriasi savo standumu, konstrukcija, paviršiumi – niuansų tikrai nemažai. Valčių gamyboje yra naudojamos naujausios technologijos, todėl brangsta pačios valtys. Irkluotojai varžybose yra dalyvavę su skolintomis, su senomis valtimis, tačiau dabar įsiklausėme į olimpinius kelialapius iškovojusių sportininkų poreikius. Tarkime, kelialapį vienviečių valčių klasėje iškovojęs Dovydas Nemeravičius yra išsakęs norą irkluoti kito gamintojo valtį. Jeigu tai nulems dešimtąsias sekundės dalis, kurios leis kovoti dėl medalio olimpinėse žaidynėse, privalome atsižvelgti į šį faktorių.“ – sako Lietuvos irklavimo federacijos generalinis sekretorius Saulius Ritter.

Kviečiame susipažinti su įsakymu „Dėl 2023 metų aukšto meistriškumo sporto programoms įgyvendinti papildomai skirstomų lėšų skyrimo“.