2024-02-29 Alfredo Pliadžio nuotr. blog

Simbolinius valstybės premijų čekius įteikęs ministras Gintautas Jakštas: visi jūs esate įkvėpimas mums

Nacionalinės sporto agentūros vasario mėnesio pagerbimo popietėje simbolinius valstybės premijų čekius plaukimo ir čiuožimo atstovams įteikė Švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas. Ministras pasidžiaugė naujausiais Lietuvos sportininkų laimėjimais ir dėkojo treneriams.

„Visų pirma, norisi padėkoti Nacionalinei sporto agentūrai už iniciatyvą. Nors dar neilgai, bet jau tai galima vadinti tradicija – kiekvieną mėnesį pasidžiaugti sportininkų laimėjimais ir po to neformaliai pabendrauti. Tas ryšys tarp sportininkų ir sporto administratorių yra labai svarbus. Sporto politiką formuojantiems ir įgyvendinantiems svarbu ne tik pamatyti mūsų žvaigždes gyvai, bet ir išgirsti, ko reikia kad sistema būtų pakankamai lanksti ir pritaikyta, kad nereikėtų dėl kažko skųstis ir būtų galima atsiduoti sportui 100 procentų. Galime džiaugtis nuostabiais startais ir viltingai žengti į olimpinius metus. Džiaugiuosi čia matydamas ir trenerius, kurie nematomu darbu padeda sportininkams ne tik treniruodami, bet ir įkvėpdami, palaikydami sunkiais momentais. Visi jūs esate įkvėpimas mums,“ – sakė Švietimo, mokslo ir sporto ministras G. Jakštas.

Pirmąjį karjeros pasaulio (olimpiniame 50 m baseine) čempionato medalį – sidabro – 200 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungtyje iškovojęs Danas Rapšys į apdovanojimus atskubėjo iš treniruočių stovyklos Palangoje. Ilsėtis plaukikas neturi kada, poilsis numatytas tik po Paryžiaus olimpinių žaidynių.

„Pasaulio čempionate darėme tą, ką darome kiekvieną dieną. Kad ir laimi tą medalį, tai nėra toks, kad jau vis kartoji „va, laimėjau medalį“. Viduje mes, sportininkai, žinome, ko siekiame, kai kada suvokiame, kiek mažai trūksta iki pergalės. Smagu, laimėjimai – proceso dalis, taip pat smagu, kad dėl mano pasiekimų kitiems žmonėms geriau – kažkam padidėjo atlyginimas, kažkas gauna premiją, kažkam galės kažką nupirkti ar išvažiuoti į kokią kelionę pailsėti,“ – sakė D. Rapšys.

Valstybės premijos skirtos D. Rapšiui ir jo treneriams Inai Paipelienei ir Pauliui Povilioniui, aukso medalį 50 m plaukimo krūtine rungtyje pasaulio čempionate laimėjusiai Rūtai Meilutytei ir jos treneriui Tadui Duškinui, Europos dailiojo čiuožimo čempionate Kaune bronzos medalius iškovojusiems Allison Reed ir Sauliui Ambrulevičiui (treneriai – Marie-France Dubreuil, Patrice Lauzon, Romain Haguenauer).