2024-01-24 blog

Pagerbta pasaulio asmenų su negalia sporto žaidynėse sėkmingai pasirodžiusi Lietuvos rinktinė

Nacionalinėje sporto agentūroje pagerbti pasaulio asmenų su negalia sporto žaidynėse (angl. World Abilitysport Games) Tailande net 29 medalius iškovoję Lietuvos sportininkai ir jų treneriai. Šiose žaidynėse Lietuva tarp 48 besivaržiusių valstybių bendroje medalių lentelėje užėmė 4 vietą.

„Didžiulė pagarba jūsų ryžtui, valiai, siekiant šių laimėjimų ir garsinant Lietuvą. Manau, tai buvo puiki galimybė visam pasauliui parodyti savo stiprybę ir, aišku, išbandyti savo galimybes prieš artėjantį šių metų vieną svarbiausių startų – paralimpines žaidynes. Todėl šiandien, besidžiaugiant jūsų laimėjimais, norisi tik palinkėti nesustoti, eiti pirmyn ir būti matomais visame pasaulyje“, – sportininkus ir trenerius sveikino Švietimo, mokslo ir sporto viceministrė Aistė Zedelytė-Kaminskė.

Žaidynėse Tailande dalyvavo 19 Lietuvos sportininkų. Jie varžėsi lengvosios atletikos ir plaukimo varžybose.

„Žaidynės vyko sezono pabaigoje, todėl kai kuriems tai buvo ir šansas reabilituotis už nesėkmingus startus kitose svarbiausiose sezono varžybose. Ir tai pavyko – sportininkai gerino savo asmeninius rekordus ir tai juos labai optimistiškai nuteikė svarbiems 2024 m. Tikrai sportininkams ir treneriams dalyvavimas šiose žaidynėse buvo labai naudingas – tiek Lietuvos rinktinės lyderiams, tiek jaunimui. Apskritai, pastaraisiais metais jaučiame pagyvėjimą asmenų su negalia sporte – daugėja sportininkų Lietuvos čempionatuose, plečiame sporto šakų ratą. Labai tikimės, kad sėkmingai susiklostys ir kova dėl kelialapių į Paryžiaus paralimpines žaidynes“, – sako Lietuvos neįgaliųjų sporto federacijos prezidentas Kęstutis Skučas.

Tituluotam Lietuvos rutulio stūmikui Andriui Skujai žaidynėse Tailande iškovotas sidabro medalis sugrąžino pasitikėjimą ir ryžtą siekti patekimo į antrąsias karjeros paralimpines žaidynes:

„2023 m. pradžioje patyriau traumelę, vasarą turėjau sunkų startą pasaulio lengvosios atletikos čempionate, kur pasiekiau ženkliai prastesnį nei asmeninis rekordas rezultatą. Džiaugiuosi, kad varžybos Tailande davė šansą grįžti į sportinę formą, tai suteikė motyvacijos paralimpiniams metams.”

Padėkos raštai įteikti ir 14 sportininkų trenerių.

„Nacionalinės sporto agentūros sportininkų ir trenerių apdovanojimai jau tapo gražia tradicija. Šiandien džiaugiamės pasaulio asmenų su negalia sporto žaidynių svariais laimėjimais. Tikimės, kad šie pasiekimai įkvėps jaunąją kartą ateiti į sportą ir išbandyti tas sporto šakas, kuriose mūsų šalies atstovai iškovoja medalius ir garsina šalį. Sportininkams linkime tęsti sėkmingą pergalių kelią ir įgyvendinti dar vieną svajonę – Lietuvai atstovauti Paryžiaus paralimpinėse žaidynėse“, – sako Nacionalinės sporto agentūros direktorius Mindaugas Špokas.

Rytoj Nacionalinėje sporto agentūroje vyks dar viena pagerbimo popietė – simboliniai valstybės premijų čekiai bus įteikti pasaulio 24 valandų bėgimo, kikbokso, boulingo, sportinės žūklės čempionatuose bei Europos plaukimo trumpame (25 m) baseine, golbolo, standartinių šokių čempionatuose valstybės premijas iškovojusiems sportininkams ir treneriams.