2024-03-20 blog

Nacionalinė sporto agentūra tęsia bendradarbiavimą su Estija

Nacionalinėje sporto agentūroje lankėsi Estijos kultūros ministerijos Sporto departamento vadovas Margus Klaan. Nacionalinės sporto agentūros iniciatyva bendradarbiavimas su Estija užsimezgė 2022 m. pabaigoje, o ateityje planuojama į šiuos susitikimus įtraukti ir Latviją.

Nacionalinės sporto agentūros komanda pirmą kartą Taline lankėsi 2022 m. lapkritį, po pusmečio Estijos kultūros ministerijos delegacija apsilankė ir Vilniuje. Antrajam vizitui į Nacionalinę sporto agentūrą šįkart grįžo Sporto departamentui Estijoje vadovaujantis M. Klaan.

„Tęsiame bendradarbiavimą su Estija – keičiamės informacija ir patirtimis aukšto meistriškumo sporto, fizinio aktyvumo ir kitose srityse. Planas yra, kad Baltijos šalių sporto srities kolegos susitiktų periodiškai vis kur – Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje“, – sako Nacionalinės sporto agentūros direktorius Mindaugas Špokas.

Nacionalinė sporto agentūra kartu su Estijos kultūros ministerija dalyvauja ir „Erasmus+“ projekte „Valdymas + Sportas + Diegimas“ (angl. Governance + Sport + Implementation, ACTION+) dėl gerojo valdymo principų diegimo sporto šakų federacijų veikloje. Kompetencijų centro vadovė dr. Vilma Čingienė su kolega iš Estijos yra ir Europos Komisijos darbo grupėje dėl sporto statistikos harmonizavimo.