2022-10-06 Evaldo Utyros nuotr. blog

Nacionalinė sporto agentūra stiprins bendradarbiavimą su savivaldybėmis

Susitikimų maratoną su sporto organizacijomis tęsiantis Nacionalinės sporto agentūros (NSA) direktorius Mindaugas Špokas susitiko ir su Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) prezidentu, Jonavos rajono savivaldybės meru Mindaugu Sinkevičiumi. Pagrindinis šio susitikimo tikslas aptarti sporto infrastruktūros situaciją Lietuvoje. Vienas iš prioritetinių NSA darbų parengti šalies sporto infrastruktūros žemėlapį.

„Norime sužinoti situaciją šalies savivaldybėse – kokia infrastruktūra yra, kokioms sporto šakoms ji skirta, planuojamame, kad žemėlapyje atsirastų sporto bazės nuotrauka ir jos lokacija. Taip pat norime inventorizuoti per 15 metų pastatytą ir atnaujintą sporto infrastruktūrą. Tai būtų aiški rodyklė, koks ateities planas – ką vėliau statysime, kur labiausiai trūksta bazių, kur jų yra per daug“, – sakė M. Špokas.

Pasak NSA direktoriaus, labai svarbu, kad ateityje statomos arba atnaujinamos sporto bazės būtų daugiafunkcės, o finansuojami projektai tų savivaldybių, kurios pačios svariai prisidėtų.

„Kalbėjome apie paprastus problemų sprendimo būdus. Tarkime, tik gavus 6 sporto federacijų parašus, būtų galima statyti arba atnaujinti sporto infrastruktūros objektą. Tada dar vienas dalykas, kas yra Skandinavijoje – tai savivaldos prisidėjimas. Jonava yra turbūt geriausias pavyzdys, kur miestas daugiausia padarė už savo lėšas. Mūsų siūlymas, kad būtų viena pinigų suma, kuria prisidedame mes, kita – savivaldybės indėlis. Kuo didesnis savivaldybės prisidėjimas, tuo ta savivaldybė yra pranašesnė konkurencinėje kovoje su kitomis savivaldybėmis“.

Susitikime Jonavoje dalyvavęs Lietuvos savivaldybių sporto padalinių vadovų asociacijos prezidentas Gintaras Jasiūnas pristatė, kad kartu su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija artimiausiu metu bus atliekama savivaldybių sportininkų rengimo centrų veiklos analizė. Tyrimas virs rekomendacijomis, kaip aukšto meistriškumo sportas galėtų būti vystomas kartu su savivaldybėmis. Be to, G. Jasiūnas patvirtino, kad savivaldybės yra pasirengę padėti išplėsti stipendijas gaunančių sportininkų ratą.

„Išsprendėme ir vieną sopulį. Mūsų siekis, kad sportininkų valstybinės stipendijos nesidubliuotų su savivaldybių mokamomis stipendijomis, nes dabar kartais taip nutinka. Taip atsivertų kelias skatinti sportininkus, negaunančius valstybinių stipendijų“, – pastebėjo NSA direktorius.

Per dvi savaites NSA planuoja susitikti su 30 sporto organizacijų, spalio 24 d. vyks agentūros pristatymo renginys.