2023-12-17 blog

Nacionalinė sporto agentūra prisideda prie inovacijų – įsteigė nominaciją hakatone

Nacionalinė sporto agentūra prisijungė prie vieno iš Mykolo Romerio universiteto organizuojamų programinės įrangos kūrėjų maratonų, vadinamųjų hakatonų (angl. hackathon) ir įsteigė savo nominaciją. Jos nugalėtojams įteikta originali dovana – susitikimas su Paryžiaus olimpinėse ir paralimpinėse žaidynėse dalyvausiančiais sportininkais. 

Mykolo Romerio universitete hakatonai vyksta reguliariai, o šįkart hakatono tema – „Skaitmeninė sveikata ir gerovė“ (angl. Digital health & wellbeing) – dėmesį skyrė fizine sveikatai ir gerovei, taip pat psichologinei būklei ir kitoms panašioms temoms.

„Šiuolaikinei visuomenei skaitmeninė sveikata (angl. digital health) yra labai svarbu. Mūsų aplinka yra kritinė – visur skubame, patiriame daug streso. Tikrai egzistuoja poreikis ieškoti naujų sprendimų, kaip žmonės gali pagerinti savo sveikatą ir, svarbiausia, socialinę, psichologinę ir fizinę gerovę. Šiuolaikinis žmogus šiuolaikiniame darbe didžiąją laiko dalį praleidžia prie kompiuterių, dirba sėdimą darbą. Dėl šios priežasties labai svarbu judėti, būti fiziškai aktyviam, prižiūrėti mitybą“, – sako Mykolo Romerio universiteto docentas Artūras Jurgelevičius.

Nacionalinės sporto agentūros hakatone įsteigtoje nominacijoje „Geriausias įkvepiantis sprendimas sveikatos priežiūros ir gerovės hakatone“ (angl. Nomination for ‘Best Movement-Inspiring Solution’ in Healthcare and Wellbeing Hackathon) nugalėtojais tapo „Match“ komanda, pasiūliusi mobilią programėlę, skirtą susitikti su bendraminčiais ir kartu sportuoti. Kelios kitos komandos taip pat išsiskyrė tuo, kad sukūrė mobilių programėlių idėjas specifiškai sportui, pavyzdžiui, mobili programėlė, suburianti privačius trenerius į bendrą tinklą, o jų paslaugomis gali naudotis visi programėlės vartotojai.

Hakatonai rengiami, siekiant skatinti studentų kūrybiškumą ir edukuoti visuomenę. Per hakatonus kuriami konkretūs programavimo produktai. Per 12 valandų trukmės hakatoną komandos siekia savo idėją paversti apčiuopiamu dalyku. Renginyje dalyvavo 12 komandų po 3–5 studentus.