2024-05-27 blog

Nacionalinė sporto agentūra dalijosi gerąja patirtimi su Danijos delegacija

Nacionalinėje sporto agentūroje lankėsi Danijos sporto ir fizinio aktyvumo sektoriaus delegacija. Tris dienas Lietuvoje viešėjusių svečių tikslas – susipažinti su Lietuvos sporto sistema, sporto infrastruktūros objektais ir pasisemti veiklos tobulinimo idėjų. Lietuvos sporto sektoriui – tai unikali galimybė pasidalinti gerąją praktika ir iš arčiau pažvelgti į Skandinavijos sporto modelį, pasižymintį tvirta pilietine visuomene ir gerai organizuotomis vietos sporto asociacijomis.

Į Lietuvą atvyko 20 Danijos atstovų iš sporto organizacijų, savivaldybių sporto ir laisvalaikio departamentų. Profesionalius vadovus ir vadybininkus Danijoje subūrė šalies strateginį sporto ir laisvalaikio sektoriaus vystymą siekiančios tobulinti  „IdrætsPlatformen Danmark“ organizacijos vadovas Henrik H. Brandt. Danijos sporto srities profesionalai domėjosi pokyčiais Lietuvos aukšto meistriškumo sporto ir fizinio aktyvumo srityse, taip pat galimybe investuoti į patrauklias miesto erdves ir modernius sporto objektus šalies savivaldybėse.

„Kiekvienas ieškome rakto į tą tobuliausią sporto modelį. Džiaugiamės, kad galime pasisemti kitų šalių gerosios praktikos ir tai siekti pritaikyti Lietuvoje. Svečių delegacijos dydis rodo, kad ir mūsų šalyje yra teigiamų dalykų ir galime parodyti pavyzdį kitoms šalims. Apsikeitę patirtimi, galime tobulėti ir plėsti tarptautinių partnerių ratą“, – po susitikimo mintimis dalijosi Nacionalinės sporto agentūros direktorius Mindaugas Špokas.

Danijos delegacija taip pat aplankė Vilniaus ir Kauno miestų ir Jonavos rajono savivaldybes, taip pat pagrindinius sporto infrastruktūros objektus ir sporto organizacijas.