2022-10-18 Nuotraukos – Artūro Žuko I ŠMPF nuotr. blog

„Kokybės konkurse“ – apdovanojimai Sporto rėmimo fondo projektams

Švietimo mainų paramos fondo jau 16 kartą surengtoje „Kokybės konkurso“ šventėje apdovanoti ne tik kokybiškiausi „Erasmus+“ ir „Nordplus“, tačiau ir Sporto rėmimo fondo projektai. Nuo kitų metų Sporto rėmimo fondo administravimą perims Nacionalinė sporto agentūra (NSA), todėl per renginį Švietimo mainų paramos fondas simboliškai šią misiją perleido agentūrai.

„Šiemet jau 16 kartą kviečiame jus drauge pasidžiaugti pasiekimais, pafantazuoti, kaip programa galėtų tęstis dar geriau, pabūti tikrai išskirtinėje vietoje – Vilniaus oro uoste. Pirmiausia, dėkoju kolegoms ir tiems, kurie įstengėte projektus, nepaisant visų aplinkybių, padaryti tinkamus, įgyvendinti tikslus ir pradžiuginti krūvą žmonių“, –  šventės dalyvius neįprastoje vietoje – Vilniaus tarptautinio oro uosto Konferencijų salėje – sveikino Švietimo mainų paramos fondo direktorė Daiva Šutinytė.

Tarp 2022 m. Švietimo mainų paramos fondo „Kokybės konkurso“ nominantų pateko 4 Sporto rėmimo fondo projektai („Judėti gamtoje – sveika“ (Šikšnių kaimo bendruomenė), „Sporto renginių organizavimas žmonėms su judėjimo negalia“ (Lietuvos žmonių su negalia sąjunga), „Fizinis aktyvumas neįgaliųjų gyvenimo kokybės gerinimui“ (Panevėžio krašto žmonių su negalia sąjunga), „Neįgaliųjų fizinio aktyvumo ir sporto su triračiais plėtra Vilniaus mieste“ (VšĮ centras „Eik“). Regbio sporto klubas „Vairas“ už projektą „Sportuok kartu su regbio klubu „Vairas“ apdovanotas specialiuoju prizu „Už nenutrūkstamą sporto bendruomenės būrimą ir vertybių puoselėjimą“.

„Vien mūsų sporto klubo pavadinimas atspindi, kad regbis yra mūsų širdyse. Sporto rėmimo fondo projektu siekiame, kad tiek Šiaulių miesto, tiek rajono gyventojai taptų fiziškai aktyvesniais. Labai lengva pasakyti „sportuok ir būsi sveikas“ ar panašiai, bet, kaip priversti, kad tai taptų įpročiu, laisvalaikio praleidimo forma ir gyvenimo dalimi? Būtent čia yra sunkiausia dalis. Dėkojame Sporto rėmimo fondui už tai, kad padeda mums tobulinti fizinį aktyvumą tarp šiauliečių ir rajono gyventojų“, – sakė apdovanojimą atsiėmusi klubo „Vairas“ projektų vadovė Lina Katkevičienė.

Švietimo mainų paramos fondas fizinio aktyvumo projektus pradėjo administruoti prieš 4 metus. Direktorės pavaduotoja Žana Orlova pasidžiaugė, kaip per šį laikotarpį Sporto rėmimo fondas užaugo.

„Pačioje pradžioje mūsų komanda apvažiavo 7 didžiausius Lietuvos miestus ir dėl to šiandien galime labai drąsiai ir besididžiuodami pasakyti, kad Sporto rėmimo fondo finansuojami projektai vyksta visoje Lietuvos teritorijoje. Finansuoti beveik 1000 projektų ir jiems skirta beveik 41 mln. eurų. Net pandemija mūsų nesustabdė, nors ir buvo kritimas, bet veiklos vyko visada.

Kiekvieną dieną Lietuvoje vyksta 150 Sporto rėmimo fondo finansuojamų veiklų. Nepaisant, kad daug projektų buvo finansuota, daug milijonų buvo išdalinta, dar daugiau paraiškų liko nefinansuotos. Ir šiandien šią užduotį su pasitikėjimu, su meile, su rūpesčiu norime perduoti Nacionalinei sporto agentūrai, kuri buvo įsteigta visai neseniai. Simboliškai įteikiame agentūrai šiandien šį lėktuvėlį, linkėdami gero skrydžio, gerų idėjų, sąlygų ir noro bei energijos, kad Sporto rėmimo fondo finansuojamų projektų tik daugėtų.“

Ž. Orlova Nacionalinei sporto agentūrai įteikė lėktuvo modeliuką, papuoštą Sporto rėmimo fondo simbolika.

„Nacionalinė sporto agentūra viliasi, kad perimsime Švietimo mainų paramos fondo Sporto programų skyriaus patirtį ir tikrai prašysime pagalbos, nes žinome, kad galite būti pačiais geriausiais mokytojais, nes matėme, kaip užauginote Sporto rėmimo fondą ir esame be galo dėkingi už tai“,  dėkojo Nacionalinės sporto agentūros atstovė B. Virbalytė.

Nacionalinė sporto agentūra įgyvendins valstybės sporto politiką aukšto meistriškumo sporto ir fizinio aktyvumo srityse.