2023-12-29 blog

Kitą savaitę prasidės paraiškų teikimas tarptautinių aukšto meistriškumo sporto varžybų finansavimo konkursui

2023 m. gruodžio 23 d. Švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas patvirtino tarptautinių aukšto meistriškumo sporto varžybų finansavimo konkurso būdu tvarkos aprašo pakeitimą. Jame numatyta pokyčiai, susiję su Rusijos ir Baltarusijos piliečiais, dalyvaujančiais iš dalies valstybės biudžeto lėšomis finansuojamose tarptautinėse aukšto meistriškumo sporto varžybose Lietuvoje. Visus pakeitimus Nacionalinė sporto agentūra sporto šakų federacijoms ir organizacijoms pristatys nuotolinėje konsultacijoje ketvirtadienį, sausio 4 d., 10 val.

2024 m. iš dalies valstybės biudžeto lėšomis finansuojamose tarptautinėse aukšto meistriškumo sporto varžybose Lietuvoje dalyvaujantys Rusijos Federacijos ir Baltarusijos Respublikos pilietybę turintys sportininkai (tarp jų ir neutralūs ar atstovaujantys kitai šaliai), treneriai, aptarnaujantis personalas kartu su paraiška (licencija) turės pateikti ir pasirašytas deklaracijas, kuriomis reikalaujama baigti karą Ukrainoje, pasisakoma prieš terorizmą ir agresiją, vykdomą Ukrainoje, ir išreiškiamas nepritarimas vykdomai Rusijos ir Baltarusijos politikai.

Strateginės sporto šakų federacijos nebegalės teikti 2 paraiškų 2024 m. tarptautinių aukšto meistriškumo sporto varžybų finansavimo konkursui. Taip pat varžybų organizatoriams gali būti taikomos sankcijos, jeigu tarptautinės aukšto meistriškumo sporto varžybos bus surengtos ne visa apimtimi arba bus paraiškoje deklaruotos bendrųjų vertinimo kriterijų reikšmės, už kurias skiriami balai.

„Sporto šakų federacijos ir organizacijos paraiškas šiam konkursui galės teikti nuo sausio 4 d. Šiemet pokyčių apraše nėra daug, pagrindiniai susiję su Rusijos ir Baltarusijos pilietybę turinčių sportininkų dalyvavimu varžybose. Kviečiame sporto organizacijas aktyviai dalyvauti nuotolinėje konsultacijoje, kurioje pristatysime pokyčius, atkreipsime dėmesį į dažniausiai pasitaikančius netikslumus teikiant paraiškas ir atsakysime į visus rūpimus klausimus“, – sako Nacionalinės sporto agentūros Aukšto meistriškumo sporto skyriaus vedėjas Marius Žiūkas.

Daugiau informacijos apie 2024 m. tarptautinių aukšto meistriškumo sporto varžybų konkursą Nacionalinė sporto suteiks nuotolinėje konsultacijoje ketvirtadienį, sausio 4 d., 10 val.

Primename, kad 2023 m. Nacionalinė sporto agentūra skyrė 1,15 mln. Eur valstybės biudžeto lėšų 30 tarptautinių aukšto meistriškumo sporto varžybų organizuoti ir vykdyti .