2022-08-21 blog

J. Šiugždinienė: Lietuvos sporto triumfo vasara – įpareigojimas atletams sudaryti geriausias sąlygas, tuo keliu ir einame

ŠMSM pranešimas spaudai

Mūsų sportininkai šią vasarą nustebino ir mus, ir visą sporto pasaulį. Šią vasarą neabejotinai galime vadinti sporto triumfo vasara. Didžiulis dėkui visiems Lietuvos sportininkams!

Sportininkų pergalės mus skatina ir įpareigoja padaryti viską, kad padėtume ugdyti talentus ir sudarytume sąlygas sportininkams siekti geriausių rezultatų.

Labai džiaugiuosi, kad pavyko priimti svarbius sprendimus ir nuo liepos mūsų geriausi sportininkai jau gauna  didesnes stipendijas ir socialines garantijas. Džiugu, kad pavyko išplėsti ir gaunančių stipendijas sportininkų ratą. Pirmą kartą stipendijas gaus ir U-20 pasaulio čempionate sidabrą laimėję jaunieji krepšininkai.

Sportininkas turi jaustis saugus siekdamas rezultatų ir nesiblaškyti uždarbiaujant kitose srityse. Valstybės finansavimas sportui nuosekliai auga: 2021 m. iš viso skirta beveik 48 mln., šiemet – beveik 62 mln., 2023 metais numatoma apie 65 mln. eurų.

Didinamas finansavimas aukšto meistriškumo sportui. 2019 metais aukšto meistriškumo sporto programoms buvo skirta 6,8 mln. EUR, 2020 m. – 7 mln., 2021 m. – 9,7 mln., šiemet – sieks apie 14,8 mln. EUR. Sporto federacijos finansavimą už sporto rezultatus gauna dviem mėnesiais anksčiau.

Liepos 1 d. , kaip ir planuota, startavo Nacionalinė sporto agentūra, kurios svarbi misija sporto organizacijų ir jų valdymo kultūros stiprinimas, sudaryti sąlygas atsiskleisti talentingiems sportininkams, jiems padėti pasirengti svarbiausioms varžyboms. Ji taip pat turės skatinti visuomenės, ypač jaunimo fizinį aktyvumą, didinti susidomėjimą sportu ir sveika gyvensena.

Juk kuo daugiau vaikų sportuoja, tuo daugiau iš jų paskui tampa profesionalais ir gina Lietuvos garbę pasaulyje. Tai tik pradžia. Nuo kitų metų planuojame pradėti Talentų programą, kuriame sportininkų dvigubos karjeros sistemą.

Jau dabar matome, kad 2024 metų olimpinėse žaidynėse į medalius greičiausiai pretenduos kur kas daugiau sportininkų nei praėjusioje olimpiadoje. Tikiu, kad einame teisingu keliu.

Pasidžiaukime šios vasaros laimėjimais įvairiose sporto šakose. Vien krepšinis: 5 čempionatai – 3 medaliai, ketvirtoji ir septintoji vieta. Ir žinoma, dar laukia vyrų krepšinio rinktinės pasirodymas Europos čempionate. Laikom kumščius!