2023-08-28 blog

„Įkvėpti judėti“ su Mykolu Alekna

Nacionalinės sporto agentūros tinklalaidės (angl. podcast) „Įkvėpti judėti“ žiūrovams ir klausytojams išskirtinė galimybė iš arčiau susipažinti su Lietuvos jaunuoju talentu Mykolu Alekna.

Dvidešimtmetis disko metikas antrus metus iš eilės pasaulio lengvosios atletikos čempionate pasipuošė medaliu – 2022 m. sidabru, šiemet – bronza. 2023 m. pradžioje M. Alekna tapo ir jauniausiu disko metiku istorijoje, peržengusiu 70 m ribą.

Tinklalaidėje M. Alekna dar kartą prisimins kvapą gniaužiantį disko metimo finalą pasaulio lengvosios atletikos čempionate Budapešte, ką jam reiškia, kad Vengrijos sostinėje kartu varžybose dalyvavo ir vyresnysis brolis Martynas bei iš tribūnų palaikė šeima. M. Alekna nusikels ir į vaikystę bei pasidalins prisiminimais apie tėčio – geriausio visų laikų Lietuvos disko metiko Virgilijaus Aleknos – pergales, apie pirmuosius žingsnius sporte, sprendimą išvykti studijuoti į Jungtines Amerikos Valstijas ir ateities planus.

Kviečiame skaityti ištrauką iš tinklalaidės:

Mykolai, be galo intensyvi savaitė, iš Budapešto grįžai trečiadienį, galbūt jau pavyko savo lovoje tėvų namuose išsimiegoti?

Pačią pirmą naktį po varžybų vis tiek dar jautiesi įsitempęs, širdis vis dar greitai plaka. Tai pirmą naktį tikrai išsimiegoti nepavyko. Vėliau tos emocijos nuslūgsta, tai dabar kaip ir grįžęs į normalų gyvenimą, čempionatas jau praeityje.

O kaip tas bulvių plokštainis, kuris namuose tavęs laukė?

Gerai, tėtis labai skaniai pagamino.

Kada paskutinį kartą buvai jį valgęs?

Šią vasarą dar vieną kartą teko valgyti, prieš kokį mėnesį – irgi namuose tėtis pagamino.

Mačiau trenerio Manto Jusio socialiniame tinkle, kad spėjote kartu ir krepšinį pažaisti?

Grįžus į Lietuvą po čempionato, atvažiavo daug svečių – pasveikinti, pabūti kartu. Daug draugų dar nebuvau matęs šią vasarą, nes sezonas vis tiek įtemptas. Kartu pabuvome, pasėdėjome ir taip pat pažaidėme krepšinį. Su treneriu krepšinį pažaidžiame ir dažniau, tik ne sezono metu, nes tai traumuoti galintis sportas.

Kam dar jaunasis talentas Mykolas Alekna randa laiko?

Sezono metu laisvo laiko nėra daug. Ką tikrai mėgstu, tai nuvažiuoti pažvejoti pas močiutę. Kiekvieną trečiadienį, kadangi nebūna treniruotės, šią vasarą daug kartų buvome su broliu ir draugu. Man patinka – pailsi gamtoje, padeda pamiršti sportą ir visus įtemptus momentus. Žvejyba man tikrai labai patinka.

Koks didžiausias laimikis?

Dydžiu pasigirti dar nelabai galiu, bet ateityje didesnę pagausiu. Kol kas žuvys dydžiais nestebina, bet pats procesas labai patinka ir kartu pasibuvimas su broliu ir draugu. Tai savotiška meditacija.

Dar kartą nusikelkime į fantastišką pasaulio lengvosios atletikos čempionatą. Greičiausiai tokio, kvapą gniaužiančio, finalo ir reikėjo tikėtis, nes konkurencija šį sezoną tarp disko metikų beprotiška?

Taip, tam ir buvau pasirengęs. Žinojau, kad aukso medaliui reikės metimo daugiau nei 70 m, bet, kad bus toks tolimas metimas, tikrai nesitikėjau. 71,5 m – tokį rezultatą pamatysi ne kasdien. Dažniausiai tokį metimą pamatai atvirame stadione, su geromis oro sąlygomis ir vėju. Oro sąlygos Budapešte buvo kiek sudėtingesnės – labai karšta ir tvanku, tai disko metikams nėra į naudą, todėl rezultatai nustebino tikrai.

Pasaulio čempiono titulą nulėmė paskutinysis švedo Danielio Stahlio metimas, pats irgi tikėjaisi paskutiniuoju bandymu „užmesti“. Kas vyksta sportininkų viduje prieš tą paskutinįjį metimą?

Į paskutinį metimą norisi sudėti viską, ką turi. Eidamas į sektorių, jaučiausi jau gana saugus, kad medalis vis tiek bus. Atidaviau viską, bet to neužteko, vis tiek buvo klaidelių. Danielis Stahlis, Kristjanas Čehas paskutiniais metimais padarė savo geriausius metimus, tai, manau, ateina su patirtimi. D. Stahliui apie 30 metų, šitam sporte jis labai ilgai. Man ir jaudulys, dar paskutinis bandymas, manau, pakišo koją. Tikiuosi, ateityje prie to priprasiu, patirtis ateis ir pavyks mesti toli ir paskutiniais metimais.

Kokį prizininkų trejetą pats būtum prognozavęs?

Tikėjau, kad tie patys trys disko metikai ir bus, tik neaišku, kokią vietą užims. Šiai dienai Danielis buvo stipriausias, bet, jeigu būtų reikėję spėjimus padaryti prieš čempionatą, tai labiausiai vis tiek tikėjau savimi ir treniruotės rodė, kad galiu mesti toliau. Tikėjau savimi, kad galiu laimėti aukso medalį.

Visa tinklalaidė su M. Alekna: