2023-05-12 blog

„Įkvėpti judėti“ su irkluotuoju Dovydu Nemeravičiumi

Ketvirtame Nacionalinės sporto agentūros tinklalaidės „Įkvėpti judėti“ epizode – irkluotojas Dovydas Nemeravičius. Būdamas vos 19 metų D. Nemeravičius su dar trimis Lietuvos irkluotojais tapo Europos ir pasaulio čempionu porinių keturviečių klasėje. Iš viso suaugusiųjų varžybose jis yra laimėjęs 5 Europos čempionatų ir 1 pasaulio medalį, dalyvavęs dvejose olimpinėse žaidynėse Rio de Žaneire ir Tokijuje. Vis dėlto šį sezoną D. Nemeravičius nusprendė sėsti į vienvietę valtį ir šiuo metu yra stipriausias Lietuvoje.

Neseniai Trakuose tituluotas irkluotojas laimėjo vienviečių valčių klasės atrankos varžybas, aplenkęs vieną tituluočiausių šalies irkluotojų Mindaugą Griškonį. Epizode atskleidžiami Lietuvos irklavimo rinktinę skaldantys užkulisiai – nepasitenkinimas į rinktinės trenerio postą grįžusiu Mykolu Masilioniu, D. Nemeravičiaus ir M. Džiaugio atsiskyrimas nuo rinktinės, kelionė nuosavu automobiliu į treniruočių stovyklą Ispanijoje, valtis vežant ant stogo ir miegant automobilyje, ilgos savaitės treniruočių be trenerių ir aptarnaujančio personalo.

Sugrįžtama ir į auksinės 2017 m. porinės keturvietės laikus, kai Lietuvos ketvertas triumfavo visose varžybose. D. Nemeravičius atvirai kalba apie patyčias mokykloje, kokiu žmogumi jį suformavo irklavimas, artimųjų palaikymą ir tai, kad kiekvienas sportininkas asmeniškai gali prisidėti prie to, kad pasaulis išgirstų poziciją, jog Rusijos ir Baltarusijos sportininkų negali būti tarptautinėje sporto arenoje.

Kviečiame įsijungti ir šį „Įkvėpti judėti“ epizodą!