2024-02-15 blog

Didėja valstybės parama studentų sportui

Nacionalinė sporto agentūra Lietuvos studentų sporto asociacijai skyrė 400 tūkst. Eur valstybės biudžeto lėšų aukšto meistriškumo studentų sporto programai įgyvendinti. Tai trečdaliu daugiau nei praėjusiais metais.

„Labai džiaugiamės padidėjusiu finansavimu. Tai leis Lietuvos studentams dalyvauti svarbiausiose 2024 m. studentų sporto varžybose – Europos universitetų žaidynėse, FISU pasaulio studentų čempionatuose. Taip pat turėsime svarbų įvykį Lietuvoje – gegužės 17–19 d. į Kauną po penkerių metų pertraukos grįžta didžiausias studentų sporto renginys – SELL studentų sporto žaidynės. Jose Suomijos, Estijos, Latvijos ir Lietuvos sportininkai varžysis dėl 15 sporto šakų čempionų titulų ir teisės atstovauti savo Alma Mater Europos universitetų žaidynėse. Laukia įntensyvūs ir įdomūs metai. Tikimės, kad kasmet didėjantis finansavimas prisidės prie šalies studentų sporto augimo ir įvaizdžio formavimo bei stiprinimo“, – sako Lietuvos studentų sporto asociacijos prezidentė Indrė Čelkienė.

Valstybės biudžeto lėšomis yra finansuojamas studentų sporto judėjimas Lietuvoje, vadovaujančios nevyriausybinės organizacijos parengta 4 kalendorinių metų trukmės aukšto meistriškumo studentų sporto programa, susijusi su sportininkų rengimu ir jų dalyvavimu nacionalinėse ir tarptautinėse aukšto meistriškumo sporto varžybose, sporto pratybų, aukšto meistriškumo sporto treniruočių stovyklų ir sporto renginių organizavimu, taip pat pasaulinio antidopingo kodekso įgyvendinimu, brutalaus žiūrovų elgesio prevencija, kovos su manipuliavimu aukšto meistriškumo sporto varžybomis vykdymu.