2023-10-05 blog

Aukso raidėmis į pasaulio breiko istoriją įsirašiusi Dominika Banevič: norisi verkti iš džiaugsmo

Kas mėnesį vykstančioje pagerbimo popietėje šįkart Nacionalinė sporto agentūra simbolinius valstybės premijų čekius įteikė rekordiškai gausiam sportininkų ir trenerių būriui. Tarp jų – aukso raidėmis į pasaulio breiko istoriją įsirašiusi Dominika Banevič.  

Būdama vos 16 metų D. Banevič (BGirl Nicka) įveikė daugelį kur kas labiau patyrusių varžovių ir triumfavo pasaulio breiko čempionate. Aukso medaliu pasipuošusiai Lietuvos atstovei įteiktas ir simbolinis bilietas į Paryžiaus olimpines žaidynes. Teisė varžytis kitų metų olimpinėse žaidynėse suteikta tik pasaulio čempionato nugalėtojams.

„Galbūt mintys dar iki pabaigos nesusidėliojo, bet, kai pagalvoji, kad turiu jau kelialapį ir būsiu olimpinėse žaidynėse tarp 16 merginų ir kovosiu dėl dar vieno savo tikslo, norisi verkti iš džiaugsmo“,kalbėjo D. Banevič.

Iš pasaulio vasaros biatlono čempionato Vytautas Strolia grįžo net su dviem medaliais. Pirmąjį tokio lygio varžybų apdovanojimą – sidabro – tarp suaugusiųjų nepriklausomos šalies istorijoje V. Strolia iškovojo sprinto varžybose. Po paros Lietuvos biatlonininkas bendro starto lenktynėse pasipuošė bronzos medaliu.

„Faktas, kad toks pasitikrinimas tikrai geras ir teigiamas. Jeigu viskas gerai ir planas bus išlaikytas, manau, žiemą turi būti ne prasčiau“, – mintimis dalijosi V. Strolia.

Europos 3 x 3 krepšinio čempionate moterų rinktinė – Kamilė Nacickaitė, Gabrielė Šulskė, Martyna Petrėnaitė ir Gabrielė Labuckienė – pirmą kartą šalies istorijoje pasipuošė bronzos medaliais. Valstybės premijų čekiai įteikti ir Europos 3 x 3  krepšinio vicečempionei Lietuvos vyrų rinktinei – Evaldui Džiaugiui, Aurelijui Pukeliui, Marijui Užupiui, Šarūnui Vingeliui – ir rinktinių trenerių Dainiui Novickiui.

„Pernai nepavyko pasaulio čempionate, ketvirtos likome, žingsnio pritrūko iki medalių. Tikrai norėjome ir labai tikėjome, Europos žaidynės parodė, kad galime. Europos čempionate padarėme, ką turėjome padaryti. Manau, motyvacijos nereikia ieškoti, svajonė yra žaisti su Lietuvos marškinėliais Europos ir pasaulio čempionatuose. Kai gauni galimybę ten žaisti, turi įrodyti, ką gali ir labai džiaugiuosi, kad tą parodėme. Tikiuosi, kad mūsų rezultatai ateityje tik gerės“, – tikino G. Šulskė ir M. Petrėnaitė.

Taip pat apdovanoti pasaulio irklavimo, orientavimosi sporto kalnų dviračiais, kurčiųjų graikų–romėnų, šachmatų uždavinių sprendimo ir Europos para, kurčiųjų lengvosios atletikos čempionatuose valstybės premijas iškovoję sportininkai ir jų treneriai.

„Tikrai džiaugiamės pasiekimais, šiemet jie labai gausūs. Kiekvienas pasiekimas, pergalė, kuri labai sunkiai pasiekiama, kelia pasididžiavimą visiems – tiek kiekvienam žmogui, tiek augančiai asmenybei, tiek šaliai, kurią garsina“, – sakė Švietimo, mokslo ir sporto viceministrė Aistė Zedelytė-Kaminskė.

Kasmėnesinis Nacionalinės sporto agentūros renginys šįkart vyko artėjant Kūno kultūros ir sporto dienai. Ši diena minima pirmąjį spalio šeštadienį.

Kviečiame pasižiūrėti renginio reportažą: