2024-01-25 blog

Valstybės premijų čekiai – dar septynių sporto šakų atstovams

Nacionalinė sporto agentūra 2024 metais tęsia valstybės premijas iškovojusių sportininkų ir trenerių pagerbimo popietes, kurios vyksta kiekvieną paskutinio mėnesio ketvirtadienį. Šiandien simboliniai valstybės premijų čekiai įteikti 7 sporto šakų pasaulio ir Europos čempionatų prizininkams ir jų treneriams.

Pastaraisiais mėnesiais valstybės premijas Lietuvos sportininkai iškovojo pasaulio 24 valandų bėgimo, kikbokso, boulingo, sportinės žūklės čempionatuose bei Europos plaukimo trumpame (25 m) baseine, golbolo, standartinių šokių čempionatuose.

„Labai džiaugiamės, kad turime vis naujų laimėjimų. Kiekvieną mėnesį suburiame skirtingų sporto šakų atstovus, jų trenerius, federacijų vadovus – kartu dalinamės gražiomis emocijomis ir prisiminimais apie įsimintinas pergales. Apgailestaujame, kad Lietuvos golbolo rinktinei Europos čempionate net sidabro medalis negarantavo vietos Paryžiaus paralimpinėse žaidynėse. Tai rodo, kokia didelė konkurencija yra šioje sporto šakoje, tačiau tikime tituluotos Lietuvos rinktinės ateitimi“, – sakė Nacionalinės sporto agentūros direktorius Mindaugas Špokas.

Lietuvos golbolo rinktinė Europos čempionate iki pat finalo žengė be pralaimėjimų. Kovoje dėl aukso ir vienintelio kelialapio į Paryžiaus paralimpines žaidynes lietuviai pripažino Ukrainos rinktinės pranašumą. Mūsų šalies rinktinė gynė prieš dvejus metus iškovotą Europos čempionės titulą ir siekė pasinaudoti paskutine galimybe iškovoti teisę varžytis jau septintose iš eilės paralimpinėse žaidynėse.

„Labai svarbu, kad Europos čempionate Lietuvos rinktinėje buvo komandinė dvasia – sportininkų akyse mačiau kibirkštį ir norą žaisti bei siekti aukščiausių rezultatų. Taip pat labai svarbu, kad jauni žaidėjai po truputį įsilieja į komandą ir rodo rezultatus varžybose. Matome, kad golbolas visame pasaulyje sparčiais žingsniais eina į priekį ir Azijos šalys, nebe Europa, pradėjo valdyti šią sporto šaką. Tendencijos keičiasi, manau, pats laikas ir Lietuvos rinktinėje iniciatyvą atiduoti jaunimui, kad žaidėjai įgytų daugiau patirties, o komanda pasiektų dar daug gražių pergalių“, – sakė Lietuvos golbolo rinktinės treneris Klaidas Janeika.

Kaune vykusiame Europos dailiojo čiuožimo čempionate bronzos medalius iškovoję Allison Reed ir Saulius Ambrulevičius taip pat iškovojo valstybės premijas. Lietuvos šokių ant ledo porai ir jos treneriams valstybės premijų čekiai bus įteikti vasario mėnesio apdovanojimuose.