Sporto organizacijoms – mokymų ciklas apie strateginį veikos planavimą
Sporto organizacijoms – mokymų ciklas apie strateginį veikos planavimą
Nacionalinė sporto agentūra pradeda mokymų ciklą strateginio veiklos planavimo klausimais. Mokymai skirti sporto šakų federacijoms ir organizacijoms, siekiant suteikti teorinių ir praktinių žinių strateginio planavimo ir valdymo srityje.
Trijų etapų mokymai surengti, atsižvelgiant į šalies sporto šakų federacijų ir organizacijų pageidavimą. Pirmuose mokymuose dalyvavo 20 sporto organizacijų atstovų.
„Šiuose mokymuose sporto šakų federacijos ir organizacijos galėjo gauti griaučius, o vėliau turinys bus dėliojamas savose bendruomenėse. Svarbu, kad bendruomenė tikėtų tuo, ką įtraukia į strateginį veiklos planą, tik tada bus galima pasiekti veiklos rezultatų. Džiaugiamės, kad sporto šakų federacijos nori tobulėti ir augti, o mes siekiame joms padėti“, – sakė Nacionalinės sporto agentūros direktorius Mindaugas Špokas.
Mokymus vedė ilgametę patirtį turintys lektoriai – vadybos konsultantas Gintaras Labutis ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto profesorė Renata Korsakienė.
„Mūsų tikslas yra supažindinti su strateginio planavimo įrankiais, kurie tiktų kiekvienai sporto organizacijai. Mokymų dalyvių įsitraukimas ir susidomėjimas yra tikrai didelis. Matome, kad sporto organizacijos turi planus, jau turbūt po mokymų pamatė ir tobulintinas sritis. Džiaugiamės dalyvių įsitraukimu ir tikimės progreso“, – sakė R. Korsakienė.
Lektorius G. Labutis išskyrė tai, kad sporto organizacijų strategijos kūrimas išskirtinis tuo, kad svarbu atsižvelgti į skirtingus narių lūkesčius.
„Sporto šakų federacijos ir organizacijos apjungia įvairių ketinimų ir stiprumo narius, t. y. sporto klubus. Formuojant strategiją, reikia nuspręsti, kaip yra pasiekiamas balansas tarp skirtingų bendruomenės narių interesų. Jeigu tas balansas yra pasiekiamas ir bendradarbiaujant sukuriamos beveik vienodos kryptys, tai yra didelis pasiekimas. Norint tai sukurti, reikalingas įvairių bendruomenės narių įsitraukimas. Tuo sporto organizacijų strategijos formulavimas yra ypatingas“, – tikino G. Labutis.
Per visą dieną trukusius mokymus dalyviai taip pat dirbo grupėse, atlikdami įvairias užduotis ir pritaikydami, turimas ar mokymuose įgytas žinias.
„Kiekviena save gerbianti organizacija turi turėti savo strategiją ir veiklos planą tam, kad galėtų sistemingai ir tvarkingai dirbti. Džiugu, kad Nacionalinė sporto agentūra inicijavo tokius mokymus. Smagu susitikti su kitų sporto organizacijų atstovais ir pasidalinti patirtimi. Tikiuosi, kad šie mokymai bus gera kelio pradžia tolimesniam sporto bendruomenės tobulėjimui planavime, nes šiuo metu kartais pritrūksta efektyvumo“, – po mokymų įžvalgomis dalijosi Lietuvos orientavimosi sporto federacijos vykdantysis direktorius Vilius Aleliūnas.
Mokymų dalyviai turės galimybę atlikti namų užduotį, tobulinant esamą sporto organizacijos strateginį veiklos planą. Atliktos užduotys bus analizuojamos ir pateikiamos vertintojų išvados mokymuose rugsėjo 10 d. Paskutinis mokymų ciklo etapas – bendras Nacionalinės sporto agentūros ir sporto organizacijų susitarimas dėl tolimesnės strateginių planų įgyvendinimo būklės stebėsenos.