2024-01-10 blog

Pasirengimas konferencijai „Sporto traumos ir prevencija“: susitikimas su aukštosiomis mokyklomis

Nacionalinė sporto agentūra aktyviai rengiasi vasarį vyksiančiai konferencijai „Sporto traumos ir prevencija“. Treneriams skirtame renginyje be žymių pasaulio ir Lietuvos mokslininkų pranešimų, pristatymus apie sporto mokslo tyrimus ir jų rezultatus rengs ir šalies aukštosios mokyklos. Siekiant iš arčiau susipažinti su esama situacija sporto mokslo srityje Lietuvos aukštosiose mokyklose, Nacionalinėje sporto agentūroje vyko susitikimas su aukštųjų mokyklų atstovais.

Susitikime su Nacionalinė sporto agentūra dalyvavo Lietuvos sveikatos mokslų universiteto, Vytauto Didžiojo universiteto, Lietuvos sporto universiteto, Kauno technologijos universiteto, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos, Kauno ir Vilniaus kolegijų atstovai. Be konferencijos „Sporto traumos ir prevencija“ programos aptarimo, svarstytos Lietuvos aukštųjų mokyklų ir sporto šakų federacijų bei organizaciją glaudesnio bendradarbiavimo galimybės, pristatytas su Lietuvos aukštosiomis mokyklomis atliktas sporto mokslo tyrimas ir jo rezultatai.

„Tai svarbus susitikimas tiek Nacionalinei sporto agentūrai, tiek šalies aukštosioms mokykloms, dirbančioms sporto mokslo srityje. Sporto mokslo rezultatų ir galimybių pritaikymui reikalinga didesnė sklaida. Kartu diskutuodami, galime nustatyti veiksnius, kurie leistų sparčiau diegti sporto mokslą į praktiką. Per konferenciją vasarį sieksime aktyviau plėtoti tarpinstitucinį bendradarbiavimą, ir, svarbiausia, tikslinei konferencijos auditorijai – treneriams – norime pateikti naujas galimybes testuoti ir kitomis priemonėmis prisidėti prie sportininkų rengimo“, – sako  Nacionalinės sporto agentūros Kompetencijų centro vyriausiasis specialistas dr. Aurelijus Domeika.

Konferencija „Sporto traumos ir prevencija” vyks 2024 m. vasario  28 d.  9–16 val. Lvivo g. 37, Vilniuje. Netrukus pasidalinsime renginio programa.