2024-01-15 blog

Nacionalinėje sporto agentūroje lankėsi Azerbaidžano jaunimo ir sporto ministerijos atstovai

Nacionalinėje sporto agentūroje lankėsi Azerbaidžano jaunimo ir sporto ministerijos (angl. Ministry of Youth and Sport of Azerbaijan) atstovai. Vizito tikslas iš arčiau susipažinti su Nacionalinės sporto agentūros veikla ir aplankyti sporto infrastruktūros objektus.

Per kelių dienų vizitą Lietuvoje svečiai iš Azerbaidžano lankėsi Nacionalinėje sporto agentūroje, taip pat Vilniuje, Kaune, Prienuose, Birštone ir Druskininkuose esančiuose sporto objektuose – Lazdynų baseine, „Sportimos“ arenoje, teniso aikštyne „Tennis Space“, NBA krepšinio mokykloje, Kauno sporto halėje, ledo rūmuose, Dariaus ir Girėno stadione, Lietuvos sporto universitete, „Žalgirio“ arenoje, Lietuvos sporto centre ir slidinėjimo arenoje Druskininkuose bei Prienų ir Birštono sporto centruose.

„Azerbaidžano delegacijos tikslas pamatyti, kaip veikia nacionalinės sporto agentūros, kurių yra ir kitose  Europos šalyse – Didžiojoje Britanijoje, Prancūzijoje, Čekijoje, Lietuvoje. Ateityje Azerbaidžanas taip pat norėtų turėti savo šalies sporto agentūrą, todėl svečiai domėjosi, kaip buvo įkurta Nacionalinė sporto agentūra Lietuvoje, kokios jos funkcijos, ateities vizija aukšto meistriškumo sporto, fizinio aktyvumo ir sporto infrastruktūros srityse“, – sako Nacionalinės sporto agentūros direktorius Mindaugas Špokas.

Azerbaidžano jaunimo ir sporto ministerijos atstovai taip pat pristatė savo šalies sporto situaciją – populiariausias sporto šakas (imtynės, dziudo, gimnastika), didėjantį dėmesį krepšiniui bei savanorystės sporte svarbą (šiam reiškiniui didelį impulsą davė 2015 m. Baku vykusios pirmosios Europos žaidynės).

Azerbaidžano delegacija stebėjo ir vieną didžiausių per visą istoriją Lietuvoje vykusių sporto renginių – Europos dailiojo čiuožimo čempionatą Kauno „Žalgirio“ arenoje