2022-08-24 Aido Jarušaičio nuotr. blog

Įspūdingų pergalių pasiekusiems sportininkams – solidus valstybės paskatinimas

ŠMSM pranešimas spaudai

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija sportininkams, kurie neseniai pasibaigusiuose Europos ir pasaulio čempionatuose visą Lietuvą pradžiugino iškovotais medaliais, skyrė valstybės premijas. Jiems ir jų treneriams bus išmokėti  132 tūkst. eurų.

Už pasiekimus Europos čempionate valstybės premijos skirtos plaukikams Rūtai Meilutytei (pirma ir trečia vietos, 8 142 Eur), Kotrynai Teterevkovai (trečia vieta, 5 290 Eur), Andriui Šidlauskui (trečia vieta, 5 290 Eur), disko metikui Mykolui Aleknai (pirma vieta, 14 030 Eur), gimnastui Robertui Tvorogalui (antra vieta, 7 038 Eur), kanojininkui Henrikui Žustautui (pirma vieta, 1 426 Eur). Premijos taip pat bus skirtos ir sportininkų treneriams.

Premijas gaus ir komandinių irklavimo rungčių prizininkai: Henrikui Žustautui ir Vadimui Korobovui (dvivietė kanoja, 200 m, antra vieta) bus skirta 2 116 Eur, Artūrui Sejai ir  Ignui Navakauskui (dvivietė baidarė 200 m, trečia vieta) – 1 426 Eur, Mindaugui Maldoniui ir Andrejui Olijnikui (dvivietė baidarė, 500 m., trečia vieta) – 5 290 Eur, Dovydui Nemeravičiui ir Armandui Kelmeliui (dvivietė valtis, 2000 m, trečia vieta)  – 5 290 Eur.

Disko metikai Mykolas Alekna (antra vieta) ir Andrius Gudžius (trečia vieta) dar gaus atitinkamai 8 786 Eur ir 5 267 Eur už ankstesnius pasiekimus pasaulio čempionate, o 35 144 eurų valstybės premija bus išmokėta vyrų krepšinio 3×3 rinktinei už pasaulio čempionate užimtą antrąją vietą.

Valstybės premijų dydis priklauso nuo tarptautinių varžybų rango, kaip dažnai jos vyksta ir to, ar rungtis įtraukta į olimpinių žaidynių programą ar ne.

Nuo liepos 1 d., įsigaliojus Sporto įstatymo pakeitimams, sportininkams padidėjo ir kas mėnesį mokamos valstybės stipendijos. Jas gali gauti daugiau sportininkų, negu gaudavo iki šiol. Be to, valstybės lėšomis užtikrinamos ir socialinės garantijos – sveikatos draudimas, ligos, pensijų ir motinystės socialinis draudimas.

Šiuo metu valstybės stipendija mokama 134 sportininkams. Aukščiausius laimėjimus pasiekusių sportininkų valstybės stipendija su mokesčiais siekia apie 3133 eurus (sportininkui mokama 2622 Eur, o valstybė sumoka dar apie 511 eurų mokesčių). Bendrai kas mėnesį atskirų sportininkų socialinėms garantijoms skiriama nuo 135 iki 511 eurų. Nuo rugpjūčio pabaigos valstybės stipendijas gaunančių sportininkų skaičius turėtų padidėti iki 153 atletų.

Nuo liepos 1 d. valstybės premijų, stipendijų skyrimą ir mokėjimą administruoja Nacionalinės sporto agentūra prie Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos.