2024-03-28 blog

Europos vicečempionė V. Andrulytė: šis medalis didelio tikėjimo savimi ir sunkaus darbo vaisius

Nacionalinėje sporto agentūroje valstybės premijos čekis įteiktas Europos buriavimo čempionate sidabro medalį iškovojusiai Viktorijai Andrulytei. Pirmąjį Senojo Žemyno čempionato apdovanojimą pelniusi Lietuvos buriuotoja sako, kad tai didelio tikėjimo savimi ir sunkaus darbo vaisius.

Europos buriavimo čempionate ILCA 6 jachtų klasėje V. Andrulytė ne tik pasipuošė sidabro medaliu, bet ir sirgalius nudžiugino iškovotu olimpiniu kelialapiu.

„Šis medalis labai daug reiškia. Prieš pat Europos čempionatą netekau vieno brangiausių žmonių – močiutės. Tai buvo toks susikaupimo periodas, norėjau atiduoti visas jėgas šiose varžybose. Džiaugiuosi, kad medalis iškovotas Atėnuose – čia įvyko pirmosios modernios olimpinės žaidynės, tai sustiprina pergalės pojūtį. Reikia tikėti savimi, kai niekas tavimi netiki, judėti į priekį net ir mažais žingsneliais, daryti savo darbą ir koncentruotis į ilgalaikį tikslą ir pamiršti kasdienes problemas. Labai džiaugiuosi“, – sako V. Andrulytė.

V. Andrulytė Lietuvai atstovavo Tokijo olimpinėse žaidynėse ir užėmė 25 vietą. Nors pasaulinė konkurencija itin didelė, antrosiose karjeros olimpinėse žaidynėse sportininkė sau kelia tik aukščiausius tikslus.

„Marselyje gali būti visko – nuo labai silpno vėjo ar jo nebuvimo iki mistralio, kai vėjas pučia virš 12 m/s normos. Ten gali būti visko ir gali pūsti visų krypčių vėjas. Reikia būti labai stipriam ir universaliam sportininkui, kad galima būtų sustiprinti šansus užimti aukštas vietas. Visi sportininkai dabar ten stengiasi praleisti kuo daugiau laiko. Ten patekti treniruotis ir laikyti laivą yra labai sudėtinga. Didesnės šalys jau seniai užsirezervavo vietas, mes, mažos šalies atstovai, vargstame šiek tiek, bet turiu trenerį prancūzą ir jis yra iš to regiono, tai pavyko suorganizuoti, kad laivas ten stovėtų, dabar galėsime pasidaryti stovykląׅ“, – apie pasirengimą olimpinėms žaidynėms pasakoja V. Andrulytė.

Nacionalinės sporto agentūros apdovanojimai vyksta kiekvieno mėnesio paskutinį ketvirtadienį.