2023-04-18 blog

Estijos delegacijos viešnagė Lietuvoje sutvirtino bendradarbiavimą sporto srityje

Lietuvoje dvi dienas lankėsi Estijos kultūros ministerijos, kuri atsakinga ir už šalies sportą, Sporto, Personalo ir teisės, Strateginio planavimo ir inovacijų departamentų atstovai. Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė džiaugiasi sutvirtėjusiu bendradarbiavimu su Estija ne tik įvairiose sporto srityse, tačiau ir kovojant, kad šalių agresorių sportininkams nebūtų atvertos durys į olimpinės atrankos varžybas.

 Į Lietuvą atvyko Estijos kultūros ministerijos sporto viceministras Tarvi Purn, Sporto departamento vadovas Margus Klaan ir jų kolegos. Pirmąją viešnagės dieną svečiams iš Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje pristatyta Lietuvos sporto sistema, Policijos departamente – sporto renginiuose taikoma saugumo sistema. Taip pat Estijos delegacija Kaune aplankė Dariaus ir Girėno stadioną, sporto halę, „Žalgirio“ areną ir baseiną. Šiandien estai Vilniaus miesto savivaldybėje susipažino su sostinės sporto strategija, esamais ir būsimais projektais, taip pat apsilankė Nacionalinės sporto agentūros būstinėje, Lazdynų baseine ir susitiko su ministre J. Šiugždiniene.

„Tikrai labai smagu, kad atgaivinome bendradarbiavimą sporto srityje su Estija. Manau, kad labai naudinga abiem šalims pasikeisti patirtimi. Kai kurių dalykų mokomės iš estų, kai kurių dalykų jie gali pasimokyti iš Lietuvos. Bendradarbiaujame ne tik aukšto meistriškumo sporto, sveikos gyvensenos, fizinio aktyvumo, sporto infrastruktūros srityse, bet kartu dirbame ir kovojant su Tarptautinio olimpinio komiteto sprendimais leisti Rusijos ir Baltarusijos sportininkais dalyvauti olimpinės atrankos varžybose. Tai labai glaudus bendradarbiavimas ir dėl to džiugu“, – po susitikimo sakė ministrė J. Šiugždinienė.

Nacionalinės sporto agentūros iniciatyva praėjusių metų lapkritį Lietuvos delegacija apsilankė Taline ir susipažino su Estijos sporto strategija, finansavimo sistema, teisine baze, aukšto meistriškumo sporto ir fizinio aktyvumo programų įgyvendinimu bei jų poveikiu, savivaldybių vaidmeniu sporto vystymo procesuose ir kitais svarbiais klausimais. Sutarta, kad pavasarį įvyks grįžtamasis vizitas į Lietuvą.

„Galime vieni iš kitų pasimokyti gerosios praktikos įvairiose sporto srityse. Mintys ir turimos problemos abiejose šalyse panašios. Diskutavome ir apie tokius dalykus kaip kūno kultūros pamokų mokyklose kokybė, kaip galėtume jas pagerinti ir efektyviai prisidėti prie vaikų fizinio aktyvumo didinimo. Estija turi Sporto registrą, vienas iš mūsų strateginių tikslų taip pat turėti jį. Estai turi ir gerą skatinimo sistemą treneriams, pasisėmėme patarimų ir šioje srityje. Lietuvoje kol kas galvojame, kaip efektyvinti sporto gimnazijų veiklą, tačiau turime efektyvinti ir geriausių trenerių pritraukimą į gimnazijas, bendradarbiaujant su sporto federacijomis šakų. Tikimės, kad ateityje prie tokių vizitų prisijungs Lenkija ir Latvija, nes bendradarbiavimas su kolegomis iš kaimyninių valstybių tikrai yra naudingas“, – apibendrino Nacionalinės sporto agentūros direktorius Mindaugas Špokas.

Svečiams iš Estijos didelį įspūdį padarė „Žalgirio“ ir Vilniaus „Ryto“ dvikova, kurią jie gyvai stebėjo Kaune.

„Apsilankėme „Žalgirio“ rungtynėse – apie atmosferą buvome girdėję ir ji tikrai nuostabi. Kontaktus su Lietuva turėjome ir iki pirmojo Nacionalinės sporto agentūros apsilankymo Taline. Tačiau dabar bendradarbiavimas yra konstruktyvus, keičiamės giliomis strateginio planavimo idėjomis, kaip gerinti sporto sistemą, tarptautinį bendradarbiavimą. Tai įkvepia ir yra labai naudinga. Su kolegomis estais pradėjome apie kai kuriuos dalykus galvoti kitaip. Visos šalys turi stipriąsias ir silpnąsias puses, tačiau dabar galime dalintis patirtimi ir rasti išeitis“, – džiaugėsi Estijos kultūros ministerijos sporto viceministras T. Purn.

Šią savaitę Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Sporto grupė ir Nacionalinė sporto agentūra aktualias šalies sporto temas aptars ir strateginėje sesijoje.