2024-07-04 Lietuvos regbio federacijos nuotr. blog

Dar daugiau galimybių būti fiziškai aktyviu Lietuvoje – prasidėjo valstybės biudžeto lėšomis finansuojami projektai

Šią savaitę veiklas pradėjo didžioji dalis nacionalinių ir regioninių fizinio aktyvumo projektų, atrinktų 2024 m. Nacionalinės sporto agentūros skelbtuose konkursuose. Vaikų ir bendruomenių fizinį aktyvumą skatinantiems projektams skirta beveik 5 milijonai valstybės biudžeto lėšų, juose planuojama sulaukti beveik 30 tūkstančių dalyvių.

„Džiaugiamės, kad nacionalinių projektų vykdytojai sudarys galimybes būtent vaikams būti fiziškai aktyviais. Tikime, kad nemokamose reguliariose veiklose vaikai išsiugdys įprotį judėti. Taip pat projektais siekiama didinti fizinio aktyvumo veiklų prieinamumą mažiau galimybių turintiems asmenims – ypatingai svarbu pasiekti ir tuos Lietuvos žmones, kurie dėl įvairių ribojančių veiksnių turi mažiau galimybių užsiimti aktyvia fizine veikla. Taip pat svarbu, kad toliau nuo didmiesčių esančių bendruomenių įvairaus amžiaus grupių nariai galės ne tik būti fiziškai aktyviais, bet ir stiprinti tarpusavio ryšius regioniniuose projektuose. Sveikiname projektus, kurie įtraukė krašto gynybos ir atsparumą stiprinančias ir pilietiškumą skatinančias veiklas“, – sako Nacionalinės sporto agentūros direktorius Mindaugas Špokas.

Nacionaliniuose projektuose – nemokamos veiklos vaikams

Iš šiemet gautų 54 nacionalinių fizinio aktyvumo projektų paraiškų įgyvendinimo sutartys pasirašytos su 20 projektų vykdytojų. Šiemet Švietimo, mokslo ir sporto ministro nustatytas prioritetas konkurse buvo skiriamas vaikų fiziniam aktyvui skatinti skirtoms nemokamoms reguliarioms vidutinio ir / ar didelio fizinio aktyvumo veiklos veikloms. Beveik 16 tūkst. dalyvių (iš jų 14 tūkst. – vaikai iki 18 m.) galės išbandyti įvairias komandines ir individualias sporto šakas – futbolą, plaukimą, regbį, piklbolą, lavinti save jogos užsiėmimuose ar kitose veiklose.

Kai kuriuose nacionaliniuose projektuose dėmesys skiriamas ne tik fiziniam aktyvumui, bet ir stiprinami praktiniai krašto gynybos įgūdžiai, skatinamas pilietiškumas.

„Projektu siekiame stiprinti priešmokyklinio ugdymo ir pradinių klasių mokinių fizinį pasirengimą išbandant įvairias sporto šakas ir didinti praktinių išgyvenimo ir krizinių situacijų įveikimo lygį 6 Lietuvos savivaldybėse. Projekto unikalumas – skatinti fizinį aktyvumą su skirtingo pasirengimo ir skirtingų poreikių vaikais. Projektas apjungia vaikus, turinčius negalią, specialiuosius poreikius ar mažiau galimybių sportuoti. Tikime, kad skirtingi savo dydžiu, veiklos pobūdžiu ir specifika projekto partneriai praturtins savo bendruomenes unikaliomis patirtimis ir pasidalins gerosiomis praktikomis“, – sako nacionalinį projektą vykdančios VšĮ „Gyvensenos visetas“ atstovė Lina Pakalniškytė.

Kiekvienas nacionalinis fizinio aktyvumo projektas vyks ne mažiau nei 5 Lietuvos savivaldybėse ( ne mažiau nei 2 apskrityse). Fizinio aktyvumo veiklos projektuose truks ne trumpiau nei 3 mėnesius, o ilgiausia numatoma projekto trukmė – iki 2025 m. pabaigos. Nacionaliniams fizinio aktyvumo projektams skirta daugiau nei 2,5 mln. Eur. valstybės biudžeto lėšų.

Regioniniuose projektuose – veiklos bendruomenėms

Pirmą kartą Nacionalinės sporto agentūros organizuotame regioninių fizinio aktyvumo projektų konkurse iš 316 pateiktų paraiškų finansavimas skirtas 83 projektams. Įtraukti vietos bendruomenes į nemokamas, reguliarias fizinio aktyvumo veiklas siekiančiuose projektuose dalyvaus daugiau nei 14 tūkst. dalyvių, pusė jų – vaikai. Projektai per fizinio aktyvumo veiklas prisidės prie ryšių kūrimo ir stiprinimo tarp bendruomenių, mokyklų, sporto klubų.

„Siekiame ugdyti suaugusių asmenų su negalia, vyresnio amžiaus asmenų ir vietos kaimo bendruomenių fizinį aktyvumą raštingumą, organizuojant  veiklas, padėsiančias išlikti aktyviems visą gyvenimą. Pagrindinės projekto veiklos – pilates, aerobikos, zumbos, kovos menų, šiaurietiško ėjimo užsiėmimų organizavimas, žygiai Marijampolės rajono ir kitose Lietuvos savivaldybėse. Pagrindinis projekto tikslas – skatinti asmenų su negalia ir senyvo amžiaus asmenų bei socialinę atskirtį patiriančių asmenų fizinį aktyvumą ir sveiką, aktyvų, bendruomenišką gyvenimo būdą“, – sako regioninį projektą vykdančios VšĮ „Jungtinės pajėgos“ atstovė Ramona Šilerytė-Cvirkienė.

Regioniniams fizinio aktyvumo projektams skirta beveik 2,4 mln. Eur. valstybės biudžeto lėšų. Projektų trukmė – iki 2024 m. pabaigos.

Nacionaliniai ir regioniniai projektai vyks 51 savivaldybėse. Gyventojai apie įgyvendinamas fizinio aktyvumo veiklas gali sužinoti projektus vykdančių organizacijų interneto svetainėse ir socialinių tinklų paskyrose.

Daugiau informacijos apie 2024 m. finansuotus nacionalinius ir regioninius projektus: https://www.ltusportas.lt/skelbiami-fizinio-aktyvumo-projektu-finansuojamu-ir-nefinansuojamu-paraisku-sarasai/.